Angli/ Prangosen 3 anëtarë të 'Hellbanianz', shkuan të grabisnin shtëpinë me kanabis të armatosur e me hanxharë (EMRAT)

ANGLI - Tre shqiptarë janë arrestuar teksa kanë sulmuar një shtëpi në veri të Londrës që ishte shndërruar në një depo të sofistikuar të drogave nga kriminelët rumunë. Sipas mediave angleze, tre shqiptarët në momentin e arrestimit ishin të armatosur me pistoleta e me hanxharë.

Mediat britanike kanë publikuar edhe emrat e të arrestuarve ata janë, Azen Dajci, 26 vjeç, i cili drejton një Mercedes të artë me targa HEII BOZ, mori pjesë në bastisje së bashku me të tjerët përfshirë Fabion Kuci, 27 vjeç, dhe Ardi Sheta, 18.

Oficerët mbërritën në vendngjarje dhe Tasered, Dajci, u përpoq të ikte, por nuk ja doli. Tre persona u arrestuan ndërsa të tjerët arritën të shpëtojnë edhe pse u ndoqën nga policia.

Sipas, Sunday Express  të tre të arrestuarit i përkasin grupi famëkeq në Londër, 'HellBanianz', për të cilët kjo media publikoi imazhe të bandës pozonin me para, makina, armë dhe kanabis.

Banda, e cila ka origjinë nga Barking, ka marrë përsipër tregtinë fitimprurëse të kanabisit dhe ka lidhje me kartelet e kokainës.

Sipas mediave në Angli dhe prokurorit të çështjes ata u përpoqën të largohen me automjetet e tyre, Peugote, BMW dhe Benzin ngjyrë floriri.

Ndërsa për makinën që u largua ai tha: U fut në kundravajtje dhe ishte shumë e rrezikshme që ta ndiqnim.

Christopher Hewertson: Grupi kishte marrë informacion që kjo ishte një fabrikë që vlente qindra mijëra dollar. Ata hynë nga dera e pasme dhe filluan që të prisnin kanabisin dhe ta fusnin në qese të zeza. Por u detyruan që të largoheshin duke lënë pas dy qesë dhe një hanxhar. Kuci dhe Dajci u ndaluan. Dajci tentoi që të arratisej dhe fshehu armën poshtë një makine të parkuar.

Ndërsa për makinën që u largua ai tha: U fut në kundravajtje dhe ishte shumë e rrezikshme që ta ndiqnim.

 • Sondazhi i ditës:

  Me 14 muaj punë, gjyqtarja që liroi Fjolla Morinën merr zakonet e 'drejtësisë së vjetër'! A është kjo drejtësia e re që prisnit?

Komento

Komente

 • Ledjo: 13/12/2019 12:58

  Po ca turpi mo flisni. Mos te ishin tipa si kto as nuk do u respektonte kush shqiptaret jashta o plehra turp duhet me u ardh ju tjwrve si I kwni grate e vajzat anej jashta tu qi me zezqke e rraca tjera o idiota app nuk eshte turp kjo tu thon jadhta shqiptaret jane kurva te medhaja injorante mire qr jane kto e na ndricojne pak se lesht

  Përgjigju
 • Hellbaniaz: 10/12/2019 20:17

  Shqipet e marra fuck tona ligjet

  Përgjigju
 • Mir: 10/12/2019 17:31

  Kta mute , te rrine mas hekurave tashti ..na koriten budallenjte

  Përgjigju
 • Stresi otr: 10/12/2019 14:24

  Kto derrat qe rrin me brek var ene me varse si gabelt e rrumanis duhet me I fut nvaska me acid se na e moren ftyren

  Përgjigju
 • Ento: 10/12/2019 00:04

  Barbona muti doni munin e tjetrit ne hell do shkoni si kur keni emrin,rob qima

  Përgjigju
 • tori: 09/12/2019 18:02

  ORE jeni ne terezi!Ky eshte mentaliteti jone:me vjedhe,me grabite,me mashtru e me te vra.

  Përgjigju
 • Plumbi: 09/12/2019 15:00

  Shum gabim policia angleze qe i arreston do ishte me mire ndonj plumb by**es.. te shpetoi edhe emri i bukur shqiperia..po na diskretitojn fare keta zagareqe spunojn..

  Përgjigju
 • alabama: 09/12/2019 13:41

  nuk mund te behesh rehat me djersen e tjetrit prandaj nuk te ec gjithmon fati ishalla kalojn bukur nja 15 vjet mren

  Përgjigju
  • Fred: 09/12/2019 17:19

   Prap mir qe si kapen ne greqi se ktu po te kapen thuaj jetes lamtumir.

  • Vgggg: 09/12/2019 14:44

   Po si majne me shum se nje vit jo

 • Plehra ka kudo ne Botte: 09/12/2019 08:22

  Por keto plehrat tone qe flasin Gjuhen Shqipe apo ato komshijnte Kineze ,,. Jane plehrat e fundit qe digjen vetem Po tjua hedhesh Celesin ne Det..

  Përgjigju
  • Mali: 09/12/2019 17:27

   Turp×

Lajmi i fundit

John

'38 mijë biznese te vogla të mbyllura nga COVID-i/ Nasto: Falje gjobash dhe lehtësim të barrës fiskale ose do nisim protesta