Angli/ Kultivonin bimë kanabisi në shtëpi, arrestohen dy shqiptarët e punësuar ilegalisht

Sukses Cenaj dhe Armando Iberhasaj

ANGLI- Dy emigrantë shqiptarë që kanë qëndruar në mënyrë ilegale janë arrestuar pasi iu gjetën në shtëpi 200 bimë kanabisi.

Dy 23-vjeçarët po qëndronin në në shtëpinë e tyre në Derbyshire.

Pas informacioneve të marra nga banorët, policia bastisi shstëpinë dhe sekuestroi kanabisin e gjetur nëpër dhoma dhe papafingo.

Emigrantët e paligjshëm shqiptarë që u arrestuan janë Sukses Cenaj dhe Armando Iberhasaj, të cilët kishin mbërritur në fillim të këtij viti në Angli.

Sipas Shaun Smith QC. ata ishn të punësuar nga të tjerë për rritjen e kanabisit e nuk janë pronarët dhe se e kishin pranuar për nevojat e tyre jetësore këtë punë me të cilën paguheshin.

Bimët ishin në faza të ndryshme rritjeje dhe gjithashtu u gjet edhe një qese e mbyllur me vakum e një qese blu e mbushur me kanabis.

Sipas vendimit të gjykatës, dy të rinjtë shqiptarë do të qëndrojnë për katër muaj në burg.

  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se Rama e Basha do të bëjnë kompromis për të ardhmen e Shqipërisë?

Komento

Komente

  • Gjorm: 26/12/2019 15:54

    C surratere na felliqene

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

FOTO/ 5 aktorët e Hollywood që mahnisnin me pamjen e tyre të rinj