Anija me grurë ishte bllokuar prej tre javësh në Portin e Durrësit, rusi dhe shqiptari i japin fund sherrit për paratë

Anija e bllokuar në Durrës

DURRËS- Është zgjidhur pas tre javësh mosmarrëveshja mes pronarit të 3603 ton grurë që vinte nga Rusia dhe blerësit shqiptar.

Anija që kishte sjellë grurin nga Riasia ka nisur me shkarkimin e tij prej ditës së djeshme, pasi blerësi shqiptar ka vendosur të derdhë në llogarinë e pronarit rus paratë për blerjen e mallit.

Anija ruse qëndronte prej tre javësh e bllokuar në Portin e Durrësit, ku dhe u bllokua me vendim gjykate pasi nuk  kishte rënë dakord me palën pritëse për çështjen financiare.

  • Sondazhi i ditës:

    A është përdorur për përfitime politike pandemia e koronavirusit?

Komento

Komente

  • Proka: 14/10/2019 18:11

    Po pse lejoni qe te vije gruri nga Rusia ne Shqiperi, kjo nuk me hyne ne koke.

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

3 raste të reja me COVID në Fier, infektohen 2 mjekë! Dezinfektohen banesat