Turqia: Sulmet ruse i vështirësojnë negociatat

Turqia: Sulmet ruse i vështirësojnë negociatat


Turqia ka bërë të ditur se sulmet e ushtrisë ruse në Ukrainë krijojnë vështirësi në zhvillimin e negociatave mes Moskës dhe Kievit.

“Konflikti i stërzgjatur dhe sulmet nga Rusia e bëjnë procesin më të vështirë”, tha Ibrahim Kalin, Zëdhënës i Presidentit turk Rexhep Tajip Erdogan.


Lajmi kryesor:

Bombardohet Odessa, vritet një 15-vjeçar në kishë! Nën sulmet ruse edhe Mariupoli! Berlini: Gati për embargo ndaj naftës ruse! Përfshihet nga flakët fabrika e barutit në Rusi


K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Përplasja për Ukrainën, e drejtoi si duhet Rama KS të OKB?×

Lajmi i fundit

Aleanca për Ndryshim ndryshon kryetarin e grupit, do jetë Dashamir Shehu

Aleanca për Ndryshim ndryshon kryetarin e grupit, do jetë Dashamir Shehu