Sulmi terrorist në Stamboll, Turqia refuzon ngushëllimin e SHBA-së: Nuk e pranojmë

Sulmi terrorist në Stamboll, Turqia refuzon ngushëllimin e SHBA-së: Nuk e pranojmë

1668421994_Soylu.PNG

Turqia hodhi poshtë të hënën ngushëllimet e SHBA-së për vdekjen e gjashtë personave në një sulm me bombë në Stamboll që u krye nga grupi terrorist.

Presidenti Rexhep Tajip Erdogan shpesh akuzon Uashingtonin për furnizimin me armë të degës siriane të grupit terrorist PKK , YPG në Sirinë veriore.

"Ne nuk e pranojmë mesazhin e ngushëllimit të ambasadës së SHBA . Ne e refuzojmë atë", tha Ministri i Brendshëm Süleyman Soylu në komentet televizive.


Lajmi kryesor:

Sulmi terrorist në Stamboll, Turqia akuzon kurdët! Arrestohet gruaja që vuri bombën! Shkaktoi 6 viktima dhe 81 të plagosur, 2 në gjendje kritike


S.S/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Arrestohet Dako, Po i përmbush SPAK pritshmëritë në luftën ndaj korrupsionit?×

Lajmi i fundit

 Washington Post: SHBA kishte informacione mbi planet e ukrainasve për të sulmuar gazsjellësin ‘Nord Stream’

Washington Post: SHBA kishte informacione mbi planet e ukrainasve për të sulmuar gazsjellësin ‘Nord Stream’