Ankimimi i rezultatit të zgjedhjeve në KAS, Basha: Refuzojnë t’iu kërkojnë organeve shtetërore provat e manipulimit

1620991532_839f98afa67a432db152cd011fa76682.jpg

Kryedemokrati Lulzim Basha ka folur lidhur me ankimimet e bëra nga PD për rezultatin e zgjedhjeve të 25 prillit në 9 qarqe. Nga Fieri Basha tha se ata refuzojnë t’iu kërkojnë organeve shtetërore provat e manipulimit.

"Shikoni marifetet që përdorin! Refuzojnë t’ju kërkojnë organeve shtetërore provat e manipulimit. Besoj e keni ndjekur! Refuzojnë t’i kërkojnë kadastrës tapitë që kanë ndarë sepse krahasimi qark për qark dhe në nivel kombëtar, i nxjerr haptas dhe në mënyrë flagrante në shkelje kriminale të Kodit Zgjedhor.

Refuzojnë të bëjnë të njëjtën gjë me çertifikatat e legalizimit, me sigurimet shoqërore dhe punësimet e paligjshme dhe kriminale në çdo institucion qendror, lokal dhe në kompanitë publike në fushatë. Refuzojnë të sjellin informacionet e policisë që janë bërë maune me dokumenta, me kallëzime, me prova të bashkëpunimit të drejtpërdrejtë të krerëve politikë të Partisë Socialiste me krerët e krimit të organizuar apo të shërbimit informativ ku ka orë të tëra përgjimesh të ministrave të Ramës, duke shkelur ligjin, që do të mjaftonin për t’ju vënë prangat dhe për t’i çuar tani si të pandehur para drejtësisë", tha Basha.


Lajmi kryesor:

Basha për ankimimet në KAS: Refuzojnë t’iu kërkojnë organeve shtetërore provat e manipulimit! 25 prilli ditë vjedhjesh, rezultati i papranueshëm


Be.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Rama lë Vlorën pas 8 vitesh dhe zgjedh të jetë deputet i Durrësit, a ka bërë kryeministri zgjedhjen e duhur?×

Lajmi i fundit

John

‘Ja sheshi, ja Mejdani’, Artan Lame thirrje për drejtues të rinj të Kadastrave: Zyrat s’janë në lartësinë e duhur