'Antibiotikët nuk janë karamele'! Bashkia fushatë në kopshte me studentët e farmacisë, Veliaj: Higjiena e domosdoshme 

'Antibiotikët nuk janë karamele'! Bashkia fushatë në kopshte me studentët e farmacisë, Veliaj: Higjiena e domosdoshme 

Bashkia e Tiranës në bashkëpunim me studentët e farmacisë kanë nisur një fushatë sensibilizuese nëpër gjithë kopshtet e kryeqytetit, për t'i mësuar fëmijëve rëndësinë e barnave dhe higjienës personale. 

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj në një status në Facebook, shkruan se kjo fushatë është e domosdoshme, pasi fëmijët duhet të mësojnë të ruhen nga bakteret dhe viruset e ditëve të sotme. 

"Me studentët e farmacisë të Universitetit të Mjekësisë Tiranë, për fushatën e tyre sensibilizuese në kopshtet e Tiranës me sloganin 'Antibiotikët nuk janë karamele'. Përmes kësaj fushate studentët u mësojnë fëmijëve rëndësinë e barnave dhe higjienës personale, e cila është e domosdoshme për të na mbrojtur nga bakteret dhe viruset e ditëve të sotme", shkruan kryebashkiaku Veliaj, i cili ka postuar edhe disa foto me studentët e farmacisë të cilët i janë bashkuar kësaj fushate.

Një fushatë kjo që përkon me përhapjen masive të koronavirusit, i cili edhe pse nuk e ka prekur Shqipërinë, vijojnë të merrren masat parandaluese.

G.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Vritet polici në Kosovë, a po reagojnë si duhet ndërkombëtarët ndaj Serbisë×

Lajmi i fundit

Dëshmia e rrallë e ish-policit, që u mbajt 20 orë peng nga Xhevdet Mustafa

Dëshmia e rrallë e ish-policit, që u mbajt 20 orë peng nga Xhevdet Mustafa