Anticikloni Afrikan/ Ditë të nxehta priten gjatë javës në vijim, temperatura deri në 43 gradë Celcius

Anticikloni Afrikan/ Ditë të nxehta priten gjatë javës në vijim, temperatura deri në 43 gradë Celcius

Moti

Ditë të nxehta priten në Shqipëri gjatë javës që do të vijë. Sipas Shërbimit Meterologjik Ushatarak vendi ynë do të ndikohet nga masat ajrore të thata dhe të nxehta me origjinë nga Anticikloni Afrikan.

Do të ketë një rritje graduale të temperaturave më të larta sesa mesatarja mujore klimatike.

Në kryeqytet temperaturat pritet të shkojnë deri në 41 gradë Celcius ditën e premte, ndërsa në Elbasan, Berat dhe Fier deri në 43 gradë Celcius.

G.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi kërkon që Greqia të heqë ligjin e luftës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

'Dosjen ma solli burri yt', degradon debati mes Felajt dhe Bardhit në Kuvend: Mos u fut në histori të tjera se do dalësh keq

'Dosjen ma solli burri yt', degradon debati mes Felajt dhe Bardhit në Kuvend: Mos u fut në histori të tjera se do dalësh keq