Anti-informaliteti kyç hotelet/ Rama: Do jetë një betejë e gjatë, por do e arrijmë objektivin

Edi Rama

Vijon aksioni anti-informalitet. Kryeministri Edi Rama njofton se janë mbyllur disa hotele të cilët kryenin aktivitet informal. Rama thotë se aksioni është finalizuar në  sajë të kontrolleve pa pushim dhe denoncimit të qytetarëve.

"Stop Informalitetit. Vijojnë papushim kontrollet dhe goditjet e aktivitetit informal edhe falë qytetarëve që denoncojnë gjithnjë e më shumë
Do të jetë një betejë e gjatë dhe këmbëngulëse, por së bashku me qytetarët aktivë kjo betejë do ta arrijë se s’bën objektivin"
, shkruan Rama.

 


m.v./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A e zgjidh situatën pas tërmetit një Ministri për Rindërtimin?

Komento

Komente

 • eropio: 14/08/2019 18:30

  Nje ekonomist i njohur ka thene: Nese do te ndalosh dike qe mos te beje dicka jo te ligjshme, beji te paguajne (Make Them Pay). Dhe funksionon. Nese nje biznesmen nuk pret kupon tatimor, gjobite, por mos e mbylle, Nese e perserit pesfishoje gjoben dhe prap mos e mbyll. Mos i fut ne burg. nuk ke pse te shpenzosh per dike qe nuk i pelqene zbatimi i ligjit. Keshtu funksionon ne vendet demokratike. Emigranit USA, duhet ta dije Shume mire, se nese je kapur per shmangeje te taxave ne USA, behesh subjekt Auditimi per 5-7 vjet rrjeshte qofsh dhe individ. Dhe eshte Goxha Dhimbje Koke.

  Përgjigju
 • Emigrant usa: 14/08/2019 00:38

  Duhen PROTESTA te TIPIT chinahonkong per rrezimin e diktatorit me pushtet monopartiak

  Përgjigju