Antonio Tajani pason Berlusconin, zgjidhet në krye të Forza Italia

Antonio Tajani pason Berlusconin, zgjidhet në krye të Forza Italia

Antonio Tajani

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Jashtëm i Italisë, Antonio Tajani është zgjedhur sekretar i partisë së qendrës së djathtë Berlusconi Forza Italia (FI) në një kongres e kësaj partie të mbajtur këtë të shtunë në Romë.

Zëvendës të Tajanit u zgjodhën Roberto Occiuto, Alberto Cirio, Deborah Bergamini dhe Stefano Benigni.

Tajani, 70 vjeç, ka qenë numri 2 për një kohë të gjatë në qeverinë e ish-kryeministrit Silvio Berlusconi, i cili vdiq qershorin e kaluar në moshën 86-vjeçare.

 Tajani, i cili ka shërbyer si lider partie që nga vdekja e Berlusconit, gjithashtu ka qenë më parë zëvendëspresident i Parlamentit Evropian.

K.M/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Basha akuzon se ka aleancë PS-Rithemelimi kundër SPAK, e besoni?×

Lajmi i fundit

Skema e trafikut të emigrantëve, aplikimet për viza përmes agjencisë së punësimit! Rolet e grupit dhe si u ndihmuan nga 4 policët

Skema e trafikut të emigrantëve, aplikimet për viza përmes agjencisë së punësimit! Rolet e grupit dhe si u ndihmuan nga 4 policët