Anulimi i garës së Formula 1, Ferrari dhuron 1 milionë euro! Vëmendja në pistën e Monaco-s

Anulimi i garës së Formula 1, Ferrari dhuron 1 milionë euro! Vëmendja në pistën e Monaco-s

Formula 1

Formula 1 nuk do e zhvillojë garën e kësaj fundjave për Çmimin e Madh të Italisë. Përmbytjet në rajonin e Emilia-Romangna kanë bërë që edhe pista e Imolas të jetë nën ujë, me autoritetet që kanë lëshuar sinjalin e alarmit pas 9 jetëve të humbura dhe mijëra qytetarëve të evakuuar.

Ferrari ka dhuruar një milionë euro për Agjencinë për Sigurinë Territoriale dhe Mbrojtjen Civile të Rajonit Emilia-Romagna, duke iu bashkuar mbledhjes së fondeve rajonale. Fondet do të përdoren, me koordinimin e autoriteteve vendore, në favor të popullsisë vendase të prekur së fundmi nga përmbytjet, me vëmendje të veçantë për projektet e rimëkëmbjes mjedisore dhe menaxhimin e kanaleve kulluese.

Me konfirmimin e anulimit të garës në Itali, tanimë vëmendja e skuderive dhe pilotëve është në Monaco, aty ku në Monte Carlo do zhvillohet Çmimi i Madh në 28 maj.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Përplasja për Ukrainën, e drejtoi si duhet Rama KS të OKB?×

Lajmi i fundit

GOLAT/ Liverpool dhe Roma tri pikë me vuajtje në transfertë, Panathinaikos befason Villarrealin në Europa League (Rezultatet)

GOLAT/ Liverpool dhe Roma tri pikë me vuajtje në transfertë, Panathinaikos befason Villarrealin në Europa League (Rezultatet)