Apeli i GJKKO konfiskon përfundimisht pasuritë e të fortit të Beratit, kalojnë në pronësi të shtetit 3 apartamente, 2 ndërtesa dhe 3 sipërfaqe truall

Apeli i GJKKO konfiskon përfundimisht pasuritë e të fortit të Beratit, kalojnë në pronësi të shtetit 3 apartamente, 2  ndërtesa dhe 3 sipërfaqe truall

TIRANË- Apeli i Gjykatës së Posaçme ka vendosur konfiskimin përfundimtar të pasurive të Edison Çobo një emër i njohur për drejtësinë shqiptare. Apeli i GJKKO i ka konfiskuar përfundimisht Çobos, i cili njihet ndryshe edhe si i forti i Beratit, 8 pasuri, 3 apartamente dhe 5 sipërfaqe toke.

Pasuritë e konfiskuar:

Apartament me sipërfaqe 78.50 m², në bashkëpronësi të M.Ç. dhe F.Ç..

Apartament me sipërfaqe 67.30 m², në pronësi të M.Ç.

Apartament me sipërfaqe 105.56 m², në pronësi të M.Ç.

Truall me sipërfaqe 300,8 m² nga kjo sipërfaqe ndërtimi 127,4 m², në pronësi të shtetasit R.Ç.

Ndërtesë me sipërfaqe 16.00 m², në pronësi të shtetasit R.Ç.

Ndërtesë, me sipërfaqe 44.50 m², në pronësi të shtetasit R.Ç.

Truall 2158 m², në pronësi të shtetasit R.Ç.

Truall me sipërfaqe 190 m², në pronësi të R.Ç.

Edison Çobo është një emër i njohur për drejtësinë. Ai ka qenë subjekt i OLF-së dhe ka qenë i dënuar në Itali për trafik droge. Në 2013 ka qenë akuzuar për grabitjen e një biznesmeni, ndërsa në 2018 është arrestuar me një urdhër gjykate të 2017 për trafik droge në bashkëpunim. Edison Çobo është vëllai i ish-Presidentit të Tomorit të Beratit Ardian Çobo, që u vra në vitin 2000 në Tiranë në një lokal pas stadiumit 'Selman Stërmasi'.

SI.E./K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Veriu i Kosovës, a duhet që Kurti të pranojë kërkesat e SHBA-BE?×

Lajmi i fundit

U vra me thikë nga bashkëfshatari i tij jashtë një lokali në Itali, trupi i pajetë i 33 vjeçarit mbërrin në Kallmet të Lezhës

U vra me thikë nga bashkëfshatari i tij jashtë një lokali në Itali, trupi i pajetë i 33 vjeçarit mbërrin në Kallmet të Lezhës