Apeli i la vulën e PD-së Berishës, Koçi: Dëshmi se keni ngelur në ’90! Sa herë zdryp Saliu në qytet atdheu është në rrezik!

 

Deputeti i Partisë Socialiste Petro Koçi, i pari nga radhët e mazhorancës ka komentuar vendimin e gjykatës së Apelit që  dha vulën dhe logon e PD-së Sali Berishës.

Për deputetin socialist vendimi i Apelit është dëshmi se PD ka ngelur në vitet '90.

‘Desha të them dhe unë ca fjalë pas vendimit të djeshëm të vulës, gjithmonë kam thënë që ka qenë proces i tejzgjatur, kujt do i shkonte vula për mua nuk ka pikë rëndësie, por vendimi i djeshëm na lejon të bëjë ca komente. Vendimi i djeshëm që PD nuk ndryshon dot ka ngelur në ’90. Vendimi gjykatës dje, dëshmia se PD nuk ndryshon dot. Është partia që ka bërë gjëmën e 94 në Libofshë, gjëmën e 96, 97, 21 janarin 2011 dhe partia që sulmoi selinë e vet më mjete të armatosura. Këtë e sanksionoi gjykata me vulë dhe skam ndonjë koment. Unë mendon që PD-ja i takonte Berishës.’- tha Koçi.

Luan Baçi: Pasi e mbajtët peng, harroni që është partia që futi Shqipërinë në NATO, e fjalës së lirë.

Koçi: Bëni kujdes, sa herë Saloi zdryp në qytet atdheu është në rrezik!


Lajmi kryesor:

Kuvendi/ Rrëzohet kërkesa e Berishës për interpelancë me Ramën! Vokshi: Ju tmerron emri i tij! Felaj: S' e lejon gjykata dihet botërisht


M.Q./SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet Rama të pranojë një qeveri teknike siç pretendon Sali Berisha?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Lojtarët e Napolit të sfilitur, ndihet dora e Antonio Contes në stërvitje

VIDEO/ Lojtarët e Napolit të sfilitur, ndihet dora e Antonio Contes në stërvitje