Apeli i Vlahutin nga Shishtaveci: Mos ikni nga ky vend i mrekullueshëm, do hapet aeroporti i Kukësit

Apeli i Vlahutin nga Shishtaveci: Mos ikni nga ky vend i mrekullueshëm, do hapet aeroporti i Kukësit

Ambasadorja e BE, Vlahutin në Shishtavec

KUKES - Ambasadorja e BE në Tiranë, Romana Vlahutin ka vizituar Shishtavecin në Kukës. Ajo është pritur nga kryetari i bashkisë së Kukësit, Bashkim Shehu, ndërsa kanë inaguruar edhe rrugën që lidh zonën e Shishtavecit me Kosovën, përmes pikës së kalimit kufitar Shishtavec-Krushevë.

Vlahutin iu apeloi banorëve vendas që të mos largohen nga ky vend i mrekullueshëm sipas saj, ndërsa me rëndësi cilësoi ndërtimin e rrugës dhe hapjen e aeroportit të Kukësit. Për këtë të fundit, Vlahutin tha se delegacioni i BE në Tiranë ka biseduar me kryeministrin Edi Rama.

Mos u shpërngulni nga ky vend i mrekullueshëm. Nuk duhet të ndërtohen HEC-e në këtë vend të bukur. Gjendja e amortizuar dhe mosmirembatja e rruges Kukës-Shishtavec. Kërkohet mirëmbajtje e rrugës. Për hapjen e aeroportin ka lobuar edhe zyra e BE. Kam biseduar me qeverisjen qendore dhe kryeministrin Rama, me hapjen e aeroportit do të ketë zhvillim të Kukësit.

Romana Vlahutin, ambasadore e BE në Tiranë

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • tironci: 07/08/2018 02:30

  te jete kaq mire e kaq bukur pse nuk rri zonja kroate , ta lej kroacine e te vij ne zapod te mbjelli patate kuksi, do bosh me sh lek sec ke mor keto 4 vjet

  Përgjigju
 • GURI-XIXA: 22/05/2018 14:56

  E DIN KJO ZOJA E RANE QE KETU TEK NE NJE CIFTI TE RI QE DUAN TE KRIJOJNE FAMILJE I DUHET TE KURSEJNE 60 VJET PER TE BLERE NJE SHPI,KURSE POLITIKANET TANE HAJDUDA KANE NGA 5 SHPIA.NA THUAJ PAK Z.VLAHUTIN KUJT TJU BESOJME SE DO RREGULLOHET KY VEN HAJNAVE MAJTAS APO DJATHTAS.

  Përgjigju
 • I rropët njerëzit në bileta: 22/05/2018 13:00

  I rropët njerëzit në cmimet e biletave, i rropët të gjallë!

  Përgjigju
 • Tomo: 22/05/2018 12:12

  Po moj zoj ti eke rrogen €3000 ne muaj normal qe Nuk do iknim nga aj vend por me 200 mije leke ne muaj nuk e perballon jetesen

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Shqipëria luan ndaj Kroacisë sfida e dytë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Habit aktivisti nga Kosova: Jam me Kroacinë, nuk i kuptoj kosovarët që harxhojnë pare dhe shqyejnë gurmazin për Shqipërinë

Habit aktivisti nga Kosova: Jam me Kroacinë, nuk i kuptoj kosovarët që harxhojnë pare dhe shqyejnë gurmazin për Shqipërinë