Arabia Saudite merr masa për parandalimin e koronavirusit, paralajmëron Mbretëria: Veprimet do të ndikojnë në ritualet fetare myslimane

1582783821_4274eab03cae4adf9b25759e5e031250.jpg

Pas shpërthimit të koronavirusit në Lindjen e Mesme, Arabia Saudite njoftoi sot se do të merrte masa parandaluese ndaj COVID-19 të cilat do të mund të ndikonin në ritualet dhe praktikat fetare.

Vendi po pezullon "hyrjen në ‘Mbretëri për qëllimin e Umrah’ dhe vizitat përkohësisht xhaminë e Profetit".

Turistët që vijnë nga vendet ku është përhapur koronavirusi "janë një rrezik" për këtë arsye do t'iu mohohet hyrja, thuhet në deklaratë.

Këto masa janë të përkohshme, dhe janë duke u zbatuar "për të parandaluar ardhjen e Coronavirus të ri (COVID-19) në Mbretëri", thuhet në deklaratë.


Lajmi kryesor:

Koronavirusi ul ritmin në Kinë, shënohet rekordi me nivelin më të ulët të vdekjeve në 3 javët e fundit, 8 fëmijë të infektuar në Itali


  • Sondazhi i ditës:

    A bënë zgjedhjen e duhur demokratët duke konfirmuar Lulzim Bashën në krye të PD-së?×

Lajmi i fundit

John

Logjika e Bashës në 2019 e bën humbës në zgjedhjet brenda PD-së, shumica ka qene kundër tij