Arben Ristani ironizon Bashën: Çmenduri është të bësh gjithmonë të njëjtën gjë dhe të presësh rezultate të ndryshme

Ish-deputeti demokrat Arben Ristani ka ironizuar kreun e Partisë Demokratike Lulzim Basha, pas humbjes në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit.

Ristani ka publikuar në rrjetet sociale një shprehje të fizikantit Albert Ajnshtajn ku thotë se çmenduri është të bësh gjithmonë te njëjtën gjë dhe te presësh rezultate te ndryshme.

“Sipas Albert Einstein: Çmenduri është të bësh gjithmonë te njëjtën gjë dhe te presësh rezultate te ndryshme”, shkruan Ristani në rrjetet sociale.

Si duket dhe Ristani është pozicionuar te grupi që kërkon largimin e Bashës nga drejtimi i PD.


Lajmi kryesor:

Dega 5 e PD mbështet Bashën: Na presin beteja të reja, nën drejtimin tuaj fitorja e patjetërsueshme! Ish-kreu i PD Kukës: Si PPSH kur kërkonte nga rrethet të mbronin shokun Enver


M.Q./Be.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A është e mjaftueshme rritja vjetore e pensioneve prej 5 për qind ashtu siç premtohet në programin e Rama 3?×

Lajmi i fundit

John

Reciprociteti për targat me Serbinë, Kurti: Nuk duam destabilizim, marrëveshja kishte skaduar