'Arrest shtëpie' për Tahirin, Rama: Vendimi nuk komentohet, respektohet

'Arrest shtëpie' për Tahirin, Rama: Vendimi nuk komentohet, respektohet

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas vendimit të Gjykatës së Krimeve të Rënda e cila vendosi arrest shtëpie për Saimir Tahirin.

"Vendimi i sotëm për Saimir Tahirin nuk komentohet, thjesht respektohet si një e drejtë e organeve të drejtësisë", shkruan Rama në Facebook.

Kreu i qeverisë shton se me rëndësi është që procesi të jetë transparent dhe i pavarur nga çdo influencë politike.

Postimi i Ramës:

Vendimi i sotëm për Saimir Tahirin nuk komentohet, thjesht respektohet si një e drejtë e organeve të drejtësisë, të cilat i detyrohen vendit e botës një proces të pavarur, transparent e me integritet të plotë kushtetues e profesional, duke garantuar drejtësi jashtë çdo influence politike, mediatike a diplomatike.

Edi Rama, kryeministër

 


Lajmi kryesor:

Dosja Habilaj, Gjykata e Krimeve të Rënda vendos 'arrest shtëpie' për Saimir Tahirin


//Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Sipas jush, a duhet që KFOR të marrë në kontroll veriun e Kosovës?×

Lajmi i fundit

Befason klubi shqiptar, thyen çdo ‘tabu’, zgjedh një femër si zëvendës trajnere: Erdha të ndihmoj ekipin

Befason klubi shqiptar, thyen çdo ‘tabu’, zgjedh një femër si zëvendës trajnere: Erdha të ndihmoj ekipin