Arrestimi i efektivit të RENEA-s, Policia jep detaje për operacionin: Ishin nën vëzhgim, blinin kokainë dhe e shisnin në zona të ndryshme në Tiranë

Arrestimi i efektivit të RENEA-s, Policia jep detaje për operacionin: Ishin nën vëzhgim, blinin kokainë dhe e shisnin në zona të ndryshme në Tiranë

1621018381_arrstimi.jpg

Policia ka dhënë detaje në lidhje me arrestimin e efektivit të RENEA-s, Xhulio Liçi, 28 vjeç nga Fieri, i akuzuar për shpërndarje droge, ndërsa po ashtu ranë në pranga edhe dy persona të tjerë, Luan Gaçi dhe Ded Nimani, ky i fundit person me precedent të mëparshëm të mëparshëm penal në fushën e narkotikëve.

Këtyre personave iu sekuestrua 1 kilogramë e 88 gramë lëndë narkotike kokainë, ndërsa policia bën me dije se ata blinin lëndë narkotike në sasi 1 deri në 2 kilogramë,  dhe më pas e shisnin në zona të ndryshme të Tiranës. Ata u mbajtën nën vëzhgim nga policia, pas informacioneve të marra, ndërsa u arerstuan në flagrancë në aksin rrugor  Tiranë -Durrës, rruga e vjetër në zonën e Ndroqit.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestrua lënda narkotike me peshë totale 1 kilogramë e 88 gramë, dy automjete, pesë aparate celular dhe një armë zjarri pistoletë me municion luftarak.

Nën drejtimin e Prokurorisë vijon puna për identifikimin dhe kapjen e personave të tjerë të përfshirë në këtë veprimtari kriminale.

Materialet i  kaluan Prokurorisë  së rrethit Gjyqësor Tiranë për veprime të mëtejshme për veprën penale "Prodhim dhe shitja e narkotikëve” e kryer në bashkëpunim", njofton Policia.

 


Lajmi kryesor:

Kokaina shitej në Tiranë, efektivi i RENEA-s u kap me drogë në dorë! Pamjet dhe dinamika e arrestimit të tij dhe 2 trafikantëve, prej ditësh nën vëzhgim


  • Sondazhi i ditës:

    Pritet konferenca e parë ndërqeveritare, mendoni se Shqipëria bëhet anëtare e BE në një kohë të shkurtër?×

Lajmi i fundit

John

Pas 5 vitesh mungesë Adele ngjitet përsëri në skenë! Tregon emocionet e rikthimit