Dhunoi gruan, si u arrestua ish-drejtori i burgut të Fushë Krujës! I gjendet armë dhe municion pa leje

POGRADEC- Ministria e Drejtësisë njoftoi mbrëmjen e kaluar se ministri Ulsi Manja kishte firmosur shkarkimin e drejtorit të Burgut të Fushë Krujës, Durim Toska, por pa dhënë detaje specifike mbi rrethanat.

Report Tv ka mësuar se Toska është prangosur nga uniformat blu në qytetin e Pogradecit, pasi kishte ushtruar dhunë fizike ndaj bashkëshortes së tij. Kjo e fundit rezulton e pajisur edhe më urdhër mbrojtje.

Gjatë kontrollit që uniformat blu kanë ushtruar në shtëpinë e Toskës, i është gjetur edhe një pistoletë me municion luftarak, të cilën 52-vjeçari e posedonte pa leje.

“Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Pogradec arrestuan në flagrancë shtetasin Durim Toska, 52 vjeç, banues në fshatin Piskupat, Pogradec, pasi dyshohet se ka ushtruar dhunë ndaj bashkëshortes së tij, e cila u pajis me urdhër mbrojtjeje. Gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e tij iu gjet një armë zjarri tip pistoletë me municion luftarak, të cilën 52-vjeçari e posedonte pa leje", njofton policia.

Arrestimi i tij u mësua 1 orë pasi zyra e shtypit e Ministrisë së Drejtësisë informoi për shkarkimin e Toskës nga posti i Drejtorit të Institucionit të Ekzekutimit të Veprave Penale në Fushë Krujë.

Në njoftim thuhej se ministri i Drejtësisë, Ulsi Manja kishte ndërmarrë këtë hap pas propozimit të Drejtorit të Përgjithshëm të Burgjeve, duke e bazuar vendimin në kritere etike dhe ligjore të cenuara nga Durim Toska.

Arma e zjarrit pa leje që mbante Toska

SI.E./KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Astriti: 03/12/2023 12:27

  E shkarkoi Manja eeee? Po kush e emeroi kete, a nuk e emeroi Manja vete ne kundershtim me cdo kriter? Nga burgu i Drenoves hoqen Altin Gushon, nje profesionist per te vene kete rrugacin. Nuk i eci me Drenoven se sapo Manja firmosi urdherin e emerimit u telefonua nga disa prokurore dashamires, te cilet i thane se zoteria, pra Durimi ka precedente penale. Priti pak kohe Manja, priti pak kohe dhe Durimi sa sistemoi gjerat dhe... u emerua drejtor ne Fushe-Kruje Pazaret per te bere Durimin drejtor gatuheshin tavolinave te Pogradecit me Ulsiun, Admir Abrine, zarin e bindur te Ulsiut dhe kryetarin e bashkise se Pogradecit, i cili donte te shperblente per votat ne fushate Durim Tosken. A mban ndonje pergjegjesi Manja dhe Admir zari per emerimin? A mendoni qe nuk e dinin keta me ke kishin te benin? Patjeter qe e dinin, por ju interesonin pazaret e tyre. Manja i ka mbushur burgjet me drejtora gardista, drejtoruce me 0 nivel eksperience dhe mundesisht duhet te jesh nga anet e Manjes per te qene pjese e stafit. Asnjehere nuk kane qene burgjet me keq se me drejtimin e Manjas, Admir Abrise, zarit te Manjas dhe policit Paulin Rajta, nje analfabet dhe i paafte. Te kini TURP!!! PALAÇO të gjithe: me Manje, me Admir, me xhuxhin Paulin Rajt, etj!!!

  Përgjigju
  • Astrit vella: 04/12/2023 01:02

   Shko ha mut o gomar ti nuk ke jet edhe merresh me keto edhe shkruan mut paragrafi pa med ti as ne endra nuk mundesh te behesh si Durim toska sepse ai eshte 100 ethe ti me si hupen dot te 10 Shko ha ca mut edhe pasaj fajde fol per durum tosken majmun budall

 • Fotografi: 03/12/2023 10:20

  Nga fytyrat me idiote qe kam pare….: mjere ata te burgosur,qe vec te tjerash,kane patur fatin e keq,te shikojne cdo dite kete “mysybet” ! Uroj ta cojne tek burgu Ku ka qene drejtor !

  Përgjigju
  • Bwbnwma: 04/12/2023 00:54

   Ha Mut ha budall

 • ShtetKari: 03/12/2023 10:20

  Ky duket si hajdut e mallist ,ca lidhje ka ky surat mut me drejtorllekun?!

  Përgjigju
  • Albeni: 04/12/2023 00:56

   Shko beu butha jote drejtor ti mutin ja ha ati majmun

 • Medet: 03/12/2023 09:24

  Banues ne fshatin Piskupat! Hahah

  Përgjigju
  • O medet: 03/12/2023 14:00

   Fshati quhet psikopat por ja nderruar në komunizem. Por gjith fashti ka njerst te mencur vetem ky doli psikopat si emri fshatit.

 • Erik: 03/12/2023 09:13

  Budalla.

  Përgjigju
  • Anbabana: 03/12/2023 20:52

   Mut je ti

 • Sondazhi i ditës:

  Kuvendi miraton ndërtime strategjike në zonat e mbrojtura, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Zbardhet dëshmia e gruas së Pëllumb Metës: Çdo gjë që thoshte ai bëhej, ndryshe të dhunonte

Zbardhet dëshmia e gruas së Pëllumb Metës: Çdo gjë që thoshte ai bëhej, ndryshe të dhunonte