FOTO/ Arrestohet Drejtori i burgut të Fushë-Krujë, Ministri Manja firmos shkarkimin 

FOTO/ Arrestohet Drejtori i burgut të Fushë-Krujë, Ministri Manja firmos shkarkimin 

Durim Toska

Drejtori i Burgut të Fushë Krujës, Durim Toska është arrestuar mbrëmjen e sotme (2 dhjetor 2023) në Pogradec, mëson gazetari i Report Tv, Sokol Dema.

Arrestimi i tij u mësua 1 orë pasi ministria e Drejtësisë informoi për shkarkimin e Toskës nga posti i Drejtorit të Institucionit të Ekzekutimit të Veprave Penale në Fushë-Krujë.

Ministri i Drejtësisë, z. Ulsi Manja, ka ndërmarë këtë hap, pas propozimit të Drejtorit të Përgjithshëm të Burgjeve, duke e bazuar vendimin në kritere etike dhe ligjore të cënuara nga Durim Toska, informoi në orët e vona të mbrëmjes së sotme (Ora 22:30, 2 dhjetor 2023) zyra e shtypit e kësaj ministrie

Vendimi vjen në përshtatje me objektivat e Ministrisë së Drejtësisë dhe Drejtorisë së Përgjithshme të Burgjeve për përmirësimin e efikasitetit dhe integritetit në sistemin e drejtësisë.

Pritet që në vijim të mësohen më shumë detaje lidhur me arrestimin e Durim Toskës dhe shkarkimin e tij.

S.G/SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Lili Rushkës: 03/12/2023 02:19

  Durimi nga shoqerues i Nanos, u bë kryetar Komune në Hotolisht, tani na qenkësh bërë Drejtor Burgu. Kërdinë bëri sa ishte Kryetar i Komunës Hotolisht në Pogradec duke dhënë leje buzë gjolit për kioska, dhe kur u prishën kioskat shteti i dëmshpërbleu qimen sa koka. Dhe shteti spaska vënë mënd “por mëlçitë” va paska varur përsëri (ujkut) Durimit në qafë.

  Përgjigju
  • Ednan: 04/12/2023 02:39

   O vella Shko ha mut edhe Ik qi veten budall ti as Gjysma e Durim toskes nuk je majmun buthe. U be butha jote te flas majmun muti ishallah vdeksh ne vend. Budalla u be butha jote. Ti ke inat gje ai eshte I zotit te filloj pun te mira Jo si ty . Ik vdiq majmun. Vdeksh u be butha jote te flas.????????

 • Sondazhi i ditës:

  Shpërthimi fatal për babë e bir në Lushnje, a keni siguri në vendin tuaj të punës?×

Lajmi i fundit

Më në fund ke gjetur qetësinë e duhur dhe mund të japësh maksimumin në çdo fushë... horoskopi për sot

Më në fund ke gjetur qetësinë e duhur dhe mund të japësh maksimumin në çdo fushë... horoskopi për sot