Arrestohen 2 pronarë lokalesh në Tiranë, vendosnin bastet sportive

Arrestohen 2 pronarë lokalesh në Tiranë, vendosnin bastet sportive

Aparatet e programuara për baste

Dy pronarë lokalesh janë arrestuar nga policia e Tiranës pasi vijonin aktivitetin për organizimin e kundërligjshëm të lojërave të fatit.

Nga operacioni i koduar ‘Ticket 2’, u arrestuan dy persona të identifikuar si N. P., 40 vjeç, pronar i një lokali në Paskuqan dhe K. C., 33 vjeç, pronar i një lokali në Laknas.

Ata akuzohen për veprat penale "Vënia në dispozicion e lokaleve për lojëra të palejuara" dhe "Organizimi i lotarive të palejuara".

Gjatë kontrolleve të ushtruara nga shërbimet e Policisë, në lokalet e këtyre shtetasve, u gjetën dhe u sekuestruan në cilësinë e provës materiale, 3 dekodera dhe 3 aparate celulare, të programuara për vendosjen e basteve sportive.

 Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprime të mëtejshme procedurale.

A.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • jani: 17/08/2022 03:11

    pse shkoni ne laknas,,,i keni bastet ne c'do kafene qe kane qene lloto para se te mbylleshin,,,,te gjithe ne tirane ne qytet vene baste.....

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shtyn zbatimin e fashës 800 kWh për çmimin e energjisë, mendoni se është zgjidhja e duhur?×

Lajmi i fundit

Rama bën publike dokumentet për ‘Syrin e Tiranës’: Gjoba ka rënë në duart e një gjykatësi të verbuar, sa pa iu dridhur dora i dhja të drejtë kompanisë

Rama bën publike dokumentet për ‘Syrin e Tiranës’: Gjoba ka rënë në duart e një gjykatësi të verbuar, sa pa iu dridhur dora i dhja të drejtë kompanisë