Arrestohen 4 persona në Tiranë, dy ishin në kërkim! Ja për çfarë akuzohen

Policia e Tiranës ka arrestuar katër persona, dy prej të cilëve kanë qenë persona të shpallur në kërkim kombëtar. Ndërkohë sipas policisë, dy personat e tjerë të arrestuar, akuzohen, 1 për prodhim dhe shitje e narkotikëve dhe 1 për drejtim mjeti në mënyrë të parregullt.

Njoftimi i policisë
Në vijim të punës për kapjen e personave të shpallur në kërkim, nga strukturat e DVP Tiranë janë kapur dhe ndaluar shtetasit:

•Z.Q., 36 vjeç, pasi Gjykata e Shkallës Parë Tiranë e ka dënuar me 5 vjet burg, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”.

•Q.K., 35 vjeç, i shpallur në kërkim për veprën penale "Plagosje e rëndë me dashje".

Forçat e Posaçme "Shqiponja" në bashkëpunim me Seksionin për Hetimin e Narkotikëve", bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit A.M., 34 vjeç, pasi në rrugën "Irfan Tomini", gjatë kontrollit fizik iu gjet e iu sekuestrua në cilësinë e provës materiale 5.8 gr. lëndë e dyshuar narkotike e llojit Kokainë. 

Nga specialistët e Qarkullimit Rrugor u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit A.G., 33 vjeç, pasi në rrugën “Llazi Miho”, u kap duke drejtuar mjetin pa leje përkatese.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Takimi i 7 mes dy qeverive Shqipëri-Kosovë dhe 16 marrëveshjet e nënshkruara i konsideroni:×

Lajmi i fundit

John

Ndërroi jetë nga asfiksia e gazit, 50-vjeçarja ishte larguar nga banesa në Tiranë dy ditë më parë, i biri bëri kallëzim në polici