Arrestohen 4 të rinj që bënin 'kërdinë' me vjedhje biçikletash, njëra kishte vlerë 5000 euro! Shpallet në kërkim bashkëpunëtori

Katër të rinj kanë rënë në prangat e policisë së Tiranës dhe një tjetër është shpallur në kërkim pasi në bashkëpunim me njëri tjetrin vidhnin biçikleta në zona të ndryshme të Tiranës.

Sipas policisë Mateo Dedaj, 20 vjeç, K. M, 19 vjeç, Eno Cenollari, 18 vjeç dhe Dejvid Luca, 20 vjeç, të katërt banues në Tiranë ishin kthyer në makthin e qytetarëve të Tiranës.

Ndërkohë është shpallur në kërkim dhe bashkëpunëtori i tyre një 19 vjeçar me inicialet M.M banues në Berat.

Të rinjtë kryenin vjedhjet në kohë të ndryshme dhe në zona të caktuara të Tiranës ku e fundit ishte vjedhja e një biçiklete me vlerë 5000 euro në Rrugën e Dibrës në kryeqytet.

Gjatë kontrollit që policia zhvilloi në banesat e të rinjve u sekuestruan dhe katër biçikleta të vjedhura ndërkohë që vijon puna për dokumentimin e plotë të ngjarjes.

E.K/K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Pagesat e dyshimta ruse, Monika Kryemadhi: Shihemi në gjykatë

Pagesat e dyshimta ruse, Monika Kryemadhi: Shihemi në gjykatë