Arrestohet 37-vjeçari në Tiranë, u kap me armë dhe kokainë në makinë! I kishte fshehur në çantën e pasagjeres

Arrestohet 37-vjeçari në Tiranë, u kap me armë dhe kokainë në makinë! I kishte fshehur në çantën e pasagjeres

Arma e sekuestruar

TIRANË - Një 37-vjeçar është ndaluar nga Forcat e Posaçme ‘Shqiponja’ pasi qarkullonte me automjet i armatosur dhe me lëndë narkotike. Nën hetim është vënë edhe pasagjerja që ishte në mjet me të.

Andi Zoga, banues në Golem u ndalua në rrugën dytësore Tiranë-Vorë.

Gjatë kontrollit të automjetit, gjetën një armë zjarri pistoletë dhe sasi lënde të dyshuar narkotike kokainë. Në vijim të veprimeve, gjatë kontrollit të çantës së shtetases E. B. (pasagjere në mjet), gjetën sasi lënde narkotike të dyshuar kanabis, e cila u sekuestrua në cilësinë e provës materiale së bashku me pistoletën dhe kokainën.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale.

A.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Specialisti: 30/05/2023 13:00

    Kjo eshte arme mesimore me kapsolla Si ato te portokallia e klanifornia, Me 100 mije lek te vjetra ka sa te duash ne dyqane! I mbajne kto zakonisht per te thene qe srrime pa arme E kerkojne me zor sikletin dmth!

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria në krah të Kosovës, nuk mbështet qëndrimin e BE-së: Si e gjykoni?×

Lajmi i fundit

U bë bashkëpunëtori i drejtësisë, Artan Tafani tregon kush e vrau Albi Bashaliun në Peqin! U qëllua nga autorë me kapele e maskë COVID-i

U bë bashkëpunëtori i drejtësisë, Artan Tafani tregon kush e vrau Albi Bashaliun në Peqin! U qëllua nga autorë me kapele e maskë COVID-i