Arrestohet në Moskë, gjenerali i lartë i mbrojtjes: ‘Ai mori ryshfet’

Arrestohet në Moskë, gjenerali i lartë i mbrojtjes: ‘Ai mori ryshfet’

Foto: Yuri Kuznetsov

Një zyrtar i lartë i Ministrisë së Mbrojtjes ruse u arrestua me akuzën e "marrjes së ryshfetit". Lajmin e bën të ditur agjencia e lajmeve ruse Tass .

Gjenerali Yuri Kuznetsov ishte drejtues i burimeve njerëzore të departamentit.

Arrestimi i tij vjen vetëm pak ditë pas shkarkimit të papritur të ministrit të Mbrojtjes Serghei Shoigu nga presidenti Vladimir Putin, i cili kishte qenë në detyrë që nga viti 2012.

Ndërkohë u kontrolluan shtëpia dhe zyra e gjeneralit.


Lajmi kryesor:

Blinken vizitë të paparalajmëruar në Kiev! Rusia bombardon Kharkivin


Xh.K/S.Ç/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Barazimi me Kroacinë, mendoni se Kombëtarja kalon grupet e Euro 2024×

Lajmi i fundit

‘A je shqiptar a? Momente gazmore mes tifozëve dhe gazetarit të Report Tv në Hamburg

‘A je shqiptar a? Momente gazmore mes tifozëve dhe gazetarit të Report Tv në Hamburg