Shiti një apartament me certifikatë false dhe u dënuar me 6 vite burg! Prangoset në Rinas 55-vjeçari i shpallur në kërkim! Vinte nga SHBA (EMRI)

Foto ilustruese

Foto ilustruese

Një 55-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Tiranës pasi akuzohet për veprën penale ‘Mashtrimi’ me pasoja të rënda. Mësohet se Vasil Prifti, banues në kryeqytet dhe rezident në SHBA, është kapur nga policia në Rinas.

55-vjeçari ishte shpallur në kërkim pasi Gjykata e Tiranës e ka dënuar me 6 vite burg. Prifti ka shitur një apartament banimi duke përdorur një certifikatë të falsifikuar.

Njoftimi i Policisë
Vijon puna për kapjen e personave në kërkim. Kapet dhe vihet në pranga një shtetas i shpallur në kërkim për veprën penale "Mashtrimi” me pasoja të rënda. Në vijim të punës për kapjen e personave të shpallur në kërkim dhe vënien e tyre para përgjegjësisë ligjore, bazuar dhe në informacionet e marra në rrugë policore, shërbimet e Seksionit për Hetimin e Krimit Ekonomik dhe Finaciar në DVP Tiranë, në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Rinas, në hyrje të Republikës së Shqipërisë, kanë bërë kapjen dhe ndalimin e shtetasit:

Vasil Prifti, 55 vjeç, banues në Tiranë dhe rezident në SHBA. Ky shtetas ishte shpallur në kërkim, pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë e ka dënuar me 6 vite burg për veprën penale "Mashtrimi" me pasoja të rënda. Shtetasi Vasil Prifti, nëpërmjet mashtrimit, ka shitur një apartament banimi, duke përdorur një certifikatë të falsifikuar.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se Presidenti i ri do të jetë një prej emrave të propozuar nga opozita?×

Lajmi i fundit

John

Ndihma për Ukrainën, Biden: Populli i Shteteve të Bashkuara qëndron së bashku me popullin trim të Ukrainës