Arrestohet shoferi i autobusit të aksidentuar me 10 viktima, mediat kroate zbulojnë dëshminë: Më zuri gjumi për një moment

Mediat kroate bëjnë me dije se shoferi i autobusit i cili u aksidentuar mëngjesin e sotëm në Kroaci dhe humbën jetën 10 persona është arrestuar.

Prokurori Slavko Pranjić tregoi se gjatë dëshmisë së tij shoferi tha se për një moment e zuri gjumi teksa po drejtonte automjetin.

“Ai deklaroi se e zuri gjumi për një moment, por ne do ta hetojmë atë më vonë,” shtoi Pranjiç.


Lajmi kryesor:

Tragjedi në Kroaci, autobusi nga Kosova del nga rruga, 10 viktima e 44 të plagosur! Arrestohet shoferi: Më zuri gjumi! Kosova nesër në zi kombëtare! Identifikohen 7 qytetarë që ndërruan jetë


J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se do të zbatohet kodi etik nga ministrat e kabinetit Rama 3?×

Lajmi i fundit

John

Pakti ‘Aukus’ i 3 fuqive më të mëdha globale nuk mirëpritet në botë dhe as në opinion publik