Arrestohet Veseli nga Fushë-Kruja, çfarë lidhje ka grabitja e Rinasit me pizzat 'Hallall'

Report Tv mëson se për grabitjen në Rinas është arrestuar edhe një person nga Fushë-Kruja. Oltion Veseli është vënë në pranga dhe pritet të dalë për mase sigurie para Gjykatës. Vëllai i Veselit, Ermal Veseli është pronar i një picerie në zonën e Fushë-Krujës. Por nga vetë emri që mban piceria, "Pizzeri Kupa Hallall", Report Tv u interesua dhe mësoi se Veseli ka lidhje me Dash Kupën.

Ky i fundit ndodhet në burg pasi është përfshirë në grabitjen e 9 shkurtit 2017 në Qafë-Kashar. Dyshohet se ai ishte personi që përplasi blindin me para. Ai është edhe djali i xhaxhait të Ernest Kupës i cili është i arrestuar për të njëjtën vepër penale.

Pizzeri Kupa Hallall, ka edhe disa filiale në Tiranë e Pogradec.


Lajmi kryesor:

Ish-imami i arrestuar për terrorizëm nga amerikanët në Afganistan, një nga grabitësit e eurove në Rinas (Detajet+FOTO)


G.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të ruhen koalicionet parazgjedhore siç janë në ligjin aktual?×

Lajmi i fundit

John

I arrestuar për lidhje me Avdylajt dhe subjekt i OFL-së, digjet 'Porsche' i biznesmenit në Elbasan