Arritja e marrëveshjes për dokumentet, Varhelyi: Shpresoj të shënojë një epokë të re për përparimin e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë

Arritja e marrëveshjes për dokumentet, Varhelyi: Shpresoj të shënojë një epokë të re për përparimin e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë

Komisoneri për Zgjerimin e BE-së, Oliver Varhelyi ka reaguar pas arritjes së marrëveshjes mes Serbisë dhe Kosovës. Vrahelyi thotë se shpreson që nga kjo arritje të nisë një epokë tjetër mes dy vendeve për të arritur marrëveshje të tjera që të zbatohen në mënyrë të ndërsjellët.

“E mirëpres marrëveshjen për lëvizjen e lirë ndërmjet Kosovës dhe Serbisë dhe sinqerisht shpresoj që kjo të sinjalizojë një epokë të re të përparimit të vërtetë në dialog, bazuar në marrëveshje dhe zbatim të ndërsjellë”, shkruan Oliver Varhelyi.


Lajmi kryesor:

Arritja e marrëveshjes për dokumentet, DASH: Dialogu do të zhbllokojë të ardhmen në BE për Kosovën dhe Serbinë


SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shtyn zbatimin e fashës 800 kWh për çmimin e energjisë, mendoni se është zgjidhja e duhur?×

Lajmi i fundit

Akademia e Shkencave risjell për herë të dytë në Shqipëri një nga konferencat më mëdha të shkencës

Akademia e Shkencave risjell për herë të dytë në Shqipëri një nga konferencat më mëdha të shkencës