ARRSH u kërkoi që të përdorin rrugë alternative, banorët e Rinasit: Vetëm 10 familje mund t’i aksesojnë, janë të pakalueshme

ARRSH u kërkoi që të përdorin rrugë alternative, banorët e Rinasit: Vetëm 10 familje mund t’i aksesojnë, janë të pakalueshme

Një banorë i Rinasit u shpreh se nuk janë dakord me vendimin e ARRSH-së që të ndjekin rrugë alternative. Kjo pasi sipas tyre janë rrugë që vetëm 10 familje mund të futen aty.

‘Ai duhet të vijë këtu dhe jo të flasë në Tiranë. Na thonë neve që të futemi nëpër biruca. Hajde shkojmë dhe e shohim rrugën vetëm 10 familje mund të futen aty. Ne nuk do të tolerojmë asgjë. Kjo është zgjidhja jonë e fundit.'- tha një banor.

Kryeplaku i fshatit Saba Muja tha për Report Tv se duhet të marrë sa më shpejt zgjidhje dhe sipas tij kërkesat janë shumë të realizueshme.

‘Ajo rrugë nuk ka komunikim. Nuk jemi komunitet që se duam shkollën. Komunikimi ka qenë me telefon, por këtu nuk kanë ardhur. Një apel kam për qeverisë. Sa më shpejt zgjidhja aq më e mirë. Nuk jemi komunitet që kërkojmë favore të mëdha. Kërkesat tona janë shumë të realizueshme janë jetike për të gjithë banorët. Për të gjithë.’- tha Muja.


Lajmi kryesor:

Rruga me një sens/ Banorët e Rinasit sërish në protestë! S'çojnë fëmijët në shkollë, bashkë me ta marshuan dhe bllokuan rrugën për rreth 2 orë: Rrugicat alternative të pa aksesueshme


M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ilir Meta sulmon kreun e SPAK, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Meta: Atje ku fle kam vënë parullën ‘forcë e parë forcë e paparë!’

Meta: Atje ku fle kam vënë parullën ‘forcë e parë forcë e paparë!’