Arsen Rusta: PS 'humb' dy bashki përballë FSHF-së

Arsen Rusta: PS 'humb' dy bashki përballë FSHF-së

Armand Duka, Safet Gjici dhe Ervin Demo sot në Asamble

Armando Duka merr mandatin e 6-të duke shkelur masën e sigurisë pezullim ushtrimi funksioni publik dhe në një betejë ligjore që ende s'ka përfunduar!

PS sot humbi dy Bashki, Kukësin dhe Beratin. Shumë kryebashkiakë klubesh të cilët janë zgjedhur nga Partia Socialiste sot nuk ishin në asamblenë e FSHF.

Për ata që munguan legjitimiteti i Asamblesë është në pikëpyetje, sa të flasë drejtësia.

Por për Safet Gjicin kryebashkiak i Kukësit dhe Ervin Demon në Berat, vota peshon dhe ata s'mund të humbnin shansin për të treguar se kanë Votë dhe kush e di sa ka peshuar Vota.

Tani mbetet për të kuptuar kanë votuar kundër Lalit apo Pro Dukës? Apo kanë abstenuar kundrejt Premios.

 

K.T./SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Arrestimi i mjekut, a po bëhet sa duhet për të luftuar korrupsionin në sistemin shëndetësor?×

Lajmi i fundit

Lufta në Ukrainë, rritet frika për sulm bërthamor nga Rusia! SHBA: Kemi kontaktuar me Kremlinin! Ta dinë që pasojat do të jenë të tmerrshme

Lufta në Ukrainë, rritet frika për sulm bërthamor nga Rusia! SHBA: Kemi kontaktuar me Kremlinin! Ta dinë që pasojat do të jenë të tmerrshme