Arsenali revolucion në verë, Granit Xhaka me 'valixhe në duar'

Arsenali revolucion në verë, Granit Xhaka me 'valixhe në duar'

Granit Xhaka

Granit Xhaka është në listën e daljes te Arsenali. Edhe pse shqiptari po shijon sezonin e tij më të mirë me fanellën e Arsenalit, mesfushori mund të shitet gjatë verës. Sipas Daily Mail, "Topçinjtë" janë të përgatitur të dëgjojnë ofertat si për Tierney ashtu edhe për Xhakën si pjesë e përgatitjes së skuadrës.

Mesfushori ka munguar vetëm një ndeshje në Premier League këtë sezon dhe ka shtuar gola në lojën e tij me 12 realizime. Sipas CIES Football Observatory, 30-vjeçari vlerësohet 30 milionë euro, por pas një sezoni mbresëlënës, "Topçinjtë" mund të kërkojnë më shumë.

Marrëveshja aktuale e Xhakës skadon në vitin 2024, por ekziston një mundësi për ta zgjatur kontratën me 12 muaj shtesë. Pjesa më e madhe e biznesit veror të Arsenalit duket se do të bëhet në mesfushë me dy ardhje të pritura dhe shitja e Xhakës mund të ndihmojë Artetan të kenë më shumë fonde në dispozicion për të sjellë një zëvendësues më të ri.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që ndërkombëtarët të ushtrojnë më shumë presion ndaj Serbisë?×

Lajmi i fundit

Sulmi terrorist në Ankara/ Turqia hakmerret, kryen sulme ajrore ndaj kurdëve në Irak

Sulmi terrorist në Ankara/ Turqia hakmerret, kryen sulme ajrore ndaj kurdëve në Irak