Arsenali rrëmben trofeun e FA Cup
mposht Aston Villa me rezultatin 4-0

Arsenali rrëmben trofeun e FA Cup<br />mposht Aston Villa me rezultatin 4-0
Arsenal është fitues i FA Cup për këtë edicion, pasi triumfoi përballë Aston Villa me rezultatin e thellë 4-0 në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin legjendar “Wembley”. Goli i parë u shënua në minutën e 40 nga Theo Walcott.

Në fillim të pjesës së dytë në të 62’ Alexis Sanchez shënoi sërish për Arsenalin. Ndërsa gjermani Mertesacker shënoi golin e tretë për t’ia lënë radhën për të vulosur gjithçka me poker Oliver Giroud.  Aston Villa nuk ishte e fuqishme për t’i bërë ballë një Arsenali të super motivuar për të mbyllur edicionin me trofe në Angli.