Arta Marku takohet me prokuroren "e hekurt" kroate Tamar Laptosh, diskutime për ngritjen e SPAK

Kryeprokurorjaesë Përgjithshme e Përkohshme, Arta Marku dhe prokurorja kroate, Tamar Laptsh

Kryeprokurorja Arta Marku është takuar këtë të enjte me prokuroren “e hekurt" kroate, Tamar Laptosh e cila prangosi ish-kryeministrit të Kroacisë, Ivo Sanader. Qëllimi i takimit të Kryeprokurores së Përgjithshme të Përkohshme, Arta Marku me atë kroate, Tamar Laptsh ka qenë përzgjedhja e anëtarëve të SPAK-ut.  

Aplikimi për  në organin e ri të drejtësisë është shtyrë deri më datën 21 skurt nga KLP-ja pasi ende nuk është plotësuar. Prokurorja kroate do të qëndrojë dy vjet në Shqipëri, ku do të kontribojë me eksperiencën e saj për krijimin dhe funksionimin e rregullt të organit të ri të drejtësisë.

//Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të nisë hetimet SPAK për të shpallurit non grata nga SHBA?

Komento

Komente

  • xreport: 08/02/2019 00:10

    tani po kuptoj 16 shkurtin e opozites eheee moret fund

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Një kapuçino e briosh në Rinas, gati dyfish më shtrenjtë se në Milano-Malpensa!! Ja kuponat dëshmi