Artan Imami në Report tv: Marrëveshja me PD është qesharake, duhet një teatër i ri (VIDEO)

TIRANË- Aktori i njohur Artan Imami ishte sot në studion e Report tv ku foli për marrëveshjen e nënshkruar nga PD dhe Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit. Imami tha se kjo marrëveshje është tërësisht qesharake duke i mëshuar idesë se duhet një teatër i ri.

"Marrëveshja është tërësisht qesharake, pasi sot duhet një teatër i ri. Projekti për teatrin tashmë është duke u negociuar. Jemi në pritje të ofertave që do të vijnë nga privatet. Ne kemi kërkuar më shumë, jo salla me 150 vende. Mbaruan fjalët, diskutimet dhe mallkimet. Fitoi ajo palë që kishte një argument më shumë. Ata duhet të bashkohen me ne. Ata që ia vlejnë. Merri një për një me emër ata dhe do shohësh që do zhgënjehesh. Ky është momenti kur përballë kemi ata që duhet të zbatojnë detyrën. Kjo bëhet me njerëz që duhet të bëjnë punën e tyre. Çdo grupim i ndershëm dhe i papolitizuar. Kjo opozita mirë që është hedhur në një pishinë pa ujë dhe pastaj thonë o koka. Hidhen me parashutë dhe kur e kuptojnë se nuk dine të fluturojnë duan të ndryshojnë ligjin e rëndesës", tha Imami.

/b.ha./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Rënia e rasteve me Covid-19 dhe vaksinimi, a duhet të hiqet ora policore?

Komento

Komente

 • Vicidoli: 27/07/2019 22:20

  Teatrin ka me bdertu ne Vicidol artdashesi me i mall Birisha

  Përgjigju
 • MAKS VELO: 26/07/2019 00:57

  MOS U BEJ KURVA E EDI RAMES O TANI--HAJVANI,,,,RUAJ DINJITETIN,,MOS U SHIT,,,NUK TE VLEJNE ATO LEKE,,PARA RESPEKTIT,MOS U BENI KAVIE TE EDI RAMES,,,,SEPSE ESHTE AI QE PRISHI KINEMA,FUSHA SPORTI,,LULISHTE,,KENDE LOJRASH PER FEMIJE,,,DHE E SHKATARROI TIRANEN ME BETON E PALLATE,,,///

  Përgjigju
 • Cubel breca: 25/07/2019 15:44

  Dakort jam ,por kur do vj ne pushtet ky?????????????????????????????????? Keshtu si e ka nisur ky as ne vitin 2029 ska me ardh ne pushtet.Megjithate ka koh persin keto legenat te ashtequantur artisti. Edhe keta pjes e shqupit Jan.

  Përgjigju
 • Liu Nushit: 25/07/2019 14:44

  Eshte e vertete,marreveshje komplet fallco,sapo te vine ne pushtet bejne njelloj si socalistat as nuk ju plas fare as per te ul taksat as per te ule karburantin,por nxitojne te kapin nej dashnore,i marrin edhe per udhetime jashte shtetit,dhe popullit i thone na duhesh vetem per nje dite kur te vine votimet e tjera pas 4 vitesh.

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

A u rritën PS e PD në kurriz të LSI-së?