Artan Lame shkarkohet nga posti i kreut të Kadastrës, vendin e tij e zë Dallëndyshe Bici! Shkak dyshohet problemet e thella me pronat në jug

Artan Lame shkarkohet nga posti i kreut të Kadastrës, vendin e tij e zë Dallëndyshe Bici! Shkak dyshohet problemet e thella me pronat në jug

Artan Lame dhe Dallëndyshe Bici

Artan Lame është shkarkuar nga posti i kreut të Agjencisë Shtetërore të Kadastrës. Mësohet se në krye të këtij institucioni, pritet të emërohet, Dallëndyshe Bici e cila ka mbajtur më parë postin e drejtoreshës së Inspektoratit Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit. Dyshohet se shkaku kryesor i largimit të Lames nga drejtimi i Kadastrës janë problemet e thella me pronat në jug, që ka shkaktuar shkarkime e shumë drejtuesve të hipotekës së Vlorës, po nuk është zgjidhur asnjëherë. Pasi është kontaktuar nga Report Tv nga kadastra e mohon një fakt të tillë. 

Lame u emërua në postin e kreut të Kadastrës që prej marsit të vitit 2019, në drejtim të institucionit që bashkon ALUIZNI-n dhe hipotekën. Ndërkohë ende nuk ka pasur asnjë deklaratë zyrtare lidhur me largimin e Lames nga detyra e tij në krye të Kadastrës, duke mos bërë të ditur ende arsyet publikisht. 

Sipas burimeve prej disa ditësh, Dallëndyshe Bici është larguar nga detyra e saj në krye të IKMT-së. Detyrën e drejtoreshës së IKMT-së, Bici e mbajti rreth 7 muaj pasi u rikthye në këtë post që e kishte mbajtur edhe në 2021-shin. Emërimi i saj në krye të Agjencisë Shtetërore të Kadastrës pritet të zyrtarizohet ditën e nesërme.

B.V/G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Roni: 10/03/2023 14:28

  Lame e ktheu Tiranen e bukur ne nje xhungel ku brezat e ardhshem do e vuajne shume. Ai ka qene nje nga kryetaret e Katastrofes dhe jo te Kadastres. Vuajtjet do i shohin me vone qytetaret. Nje burokrat pa vlera dhe nje injorant ne fushen ku punoi vetem per te shkaterruar prona e futur ne grindje njerez e gjobevenes.

  Përgjigju
  • Soni: 11/03/2023 07:08

   Dmth Veliaj sipas teje ka ngrënë përshesh? Ik nxirre frustrimin tënd personal me ndonjë masturbim or shok

 • Hallexhiu: 10/03/2023 11:54

  Eshte kryeplehra e te gjitha koherave , kryehajduti me i paskrupullt, shkaterruesi i Institucionit .Do ti dalin pislleqet qe ka bere me pronat e bregdetit dhe ska SPAK dhe FBI qe e merr ne dorezim

  Përgjigju
 • Ademi: 10/03/2023 11:52

  Ky zotrija duhet te kish ikur kohe me pare,,I la kadastrat e rretheve ne dore te banditave mjafton te shikosh kadastren e vlores ku eshte katrahura me e madhe.

  Përgjigju
 • Erisa: 10/03/2023 08:31

  Nuk eshte se ka shkel njeri poswçerisht dike ne kallo, por mori super fuqi edhe eshte personi numer 1 qe ka pasuri thuajse sa KM.Bregdetin shqiptar e ka bere si Njemije e nje dritaret.FATKEQSI se mos ka trashegimtar t ja haje, dashnoret po!

  Përgjigju
 • Agron: 10/03/2023 06:37

  Aq shum leke qarkullojne sa nuk e lejne vendin vakant as per 12 ore ,por nje hale e zevendesojne me nje nevojtore brenda sekondave ,te pangopur mbi kete popull te vuajtur.

  Përgjigju
 • Opa: 10/03/2023 04:58

  Domosdo, me ato projekte mafioze ka nevoje kapua per gangestere!

  Përgjigju
  • Domja: 10/03/2023 11:51

   E MORI KADASTREN LAMJA

 • Iris: 10/03/2023 02:16

  Z.Lame paske shkelur ne kallo dike shume te rendesishem!

  Përgjigju
 • xXx: 09/03/2023 22:15

  Ka fut këtë kamikazen ky?!!!

  Përgjigju
 • Alketa: 09/03/2023 21:50

  Sa turp! Hoqet nje qytetar nje sherbetor te ligjit dhe shtetit shqiptar per te vendosur kte hajduten e krimbur! Rama ndjej keqardhje qe po largon qytetaret dhe profesionistet per ti zevendesuar me hajdut bastard si Dallendyshja famkeqe

  Përgjigju
  • Loi: 10/03/2023 02:42

   Hoqi nje qytetar sherbetor qe nuk i sherbeu qytetareve qe kane 28 vjet qe presin por u sherbeu qytetareve qe ndertuan parvjet pa leje dhe vjet u legalizuan. Nuk eshte faji i Lames qe nuk ishte drejtor 28 vjet me pare. Sot ka rregulla te reja, eshte fakt qe duke paguar 20,000 euro mbaron pune. Ky eshte ai sherbetori i vetes se vetem i ligjit nuk eshte

  • Esi turtulli: 10/03/2023 00:23

   Hajduti zevendeson hajdutin

  • Plaku: 09/03/2023 23:54

   Mos ka ngrënë dhe ky dardha ????

 • Dordomusi: 09/03/2023 21:46

  Thone qe do shesi dekorata ne te ardhmen…

  Përgjigju
 • Beniamino: 09/03/2023 21:26

  Se kujt ja paska prish qefin tan lamja qe e paskan heq

  Përgjigju
 • Alb: 09/03/2023 21:24

  Kishte stres si pozicion prandaj

  Përgjigju
 • poci: 09/03/2023 21:05

  nje here shkarkohet nje here dorehiqet. ka dhe nje ndryshim edhe pse ne fakt ne shumicen e rasteve duket sikur shkarkohen

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Shqipëria skualifikohet nga Euro 2024, a ju pëlqeu loja e Kombëtares×

Lajmi i fundit

'Donim të kualifikoheshim', Ramadani: Trajneri na tha që është krenar me ne

'Donim të kualifikoheshim', Ramadani: Trajneri na tha që është krenar me ne