Artistja Shpresa Beka, padit në prokurorinë e Tiranës drejtoreshën e TKOB, Zana Çelën për shpërdorim detyre

Artistja Shpresa Beka, padit në prokurorinë e Tiranës drejtoreshën e TKOB, Zana Çelën për shpërdorim detyre

Drejtoresha e TKOB, Zana Çela

Shpresa Beka, soliste, ka paditur drejtoreshën e Teatrit Kombëtar të Operas dhe të Baletit, Zana Çelën si dhe Abigeila Voshtinën, drejtore artistike në këtë institucion, për shpërdorim detyre.

Sopranoja, e cila edhe më parë është shprehur me kritika ndaj punës në TKOB vitet e fundit, kërkon nga prokuroria e Tiranës që të hetohet mënyra sesi shpërndahen rolet në Teatrin Kombëtar të Operas dhe Baletit.

Ankesa e solites Shpresa Beka, lidhet me kërkesen për të hetuar dëmtimin e karrierës së saj dhe mos vlerësimin e talentit të artistes.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Lui: 22/11/2021 20:36

  Kjo është vetëm maja e ajsbergut. Dhe mund të themi që është më pak e dëmshmja. Në atë institucion ka shkelje dhe thyerje ligjesh e rregulloresh sa më s'ka. Duke filluar nga punësimet, që futen njerëz jo vetëm pa konkurs, por dhe të paaftë. Kam miq në atë institucion që ankohen për këto gjëra. Orkestra ka përfunduar si gjysmagjel thonë. Kori është bërë sikur kanë hyrë në ujë, baleti po ashtu. Ka më shumë administratë se artistë. Të shkojë një herë KLSh dhe SPAK dhe jam i bindur që vetëm me punësimet ka goxha material.

  Përgjigju
  • Kola: 22/11/2021 23:04

   Ky muhabet është në gjithë institucionet e këtij vendi!!! Pikë për pikë!!

 • Sondazhi i ditës:

  I kishte mbetur 1 vit e 8 muaj burg, gjykata liron Tahirin. Si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Plagosja me thikë e 2 personave në Sarandë, arrestohet pas rreth 5 orësh autori! Në banesë kishte municion luftarak dhe sasi lënde plasëse

VIDEO/ Plagosja me thikë e 2 personave në Sarandë, arrestohet pas rreth 5 orësh autori! Në banesë kishte municion luftarak dhe sasi lënde plasëse