Roshi firmos marrëveshjen me Bashën! ‘Kursen’ zonat ku do kandidojnë deputetët e partisë së tij: Shpresë kundër degradimit ekonomik

Artur Roshi

Artur Roshi i Ballit Kombëtar del nga selia e PD pasi ka firmosur marrëveshjen me kreun e PD Lulzim Basha. Ndërsa ka deklaruar se e ka hedhur firmën në marrëveshjen e koalicioneve ai ka kursyer emrat se ku do kandidojnë deputetët e Ballit Kombëtar.

"Sigurisht që firmën e vura, vendi jonë duket në një degradim ekonomik. Gjithë shoqëria më tej rrëshqet në një diktaturë. Balli Kombëtar kërkon ti japë tonus shpresës, e cila ka qenë e venitur herë pas here. Prania ime në koalicion për ta tonizuar shpresën. Ta rezervojmë këtë se ku dpo kandidoj, maturia është një virtyt por në politikë është tipari i virtyteve", tha ai.


Lajmi kryesor:

Finalizohet koalicioni ‘PD-Aleanca për ndryshim’, Topi firmos në minutat e fundit, dorëzohet në KQZ! Basha: Sot siguruam fitoren e Shqipërisë! Zbardhet marrëveshja mes PD dhe 12 aleatëve


Be.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Turizmi/A jeni të kënaqur me shërbimet dhe çmimet që gjeni në zonat turistike?×

Lajmi i fundit

John

Parakalimi i gabuar shkakton aksident në Berat, fatmirësisht pa të lënduar