Asnjë përfaqësues i PL-së në protestë, Meta justifikon veten: Nuk shkova se isha aeroporteve

Në protestën e vakët të Rithemelimit, organizuar paraditen e sotme nuk u pa asnjë përfaqësues i lartë i Partisë së Lirisë. Në konferencën e thirrur vetëm pak orë pas përfundimit të kësaj proteste, Presidenti  PL Ilir Meta justifikoi veten duke thënë se ishte në aeroport, duke u kthyer nga takimet në Berlin, por Partia e Lirisë tha ai do të jetë në çdo protestë qytetare.

"Nuk mund të thuhet kurrë se protestat janë një dështim për opozitën, ato janë zëri i qytetarëve për të dhënë mesazhin e fortë të anomarlitetit. Nuk kam qenë për arsye se pak më parë kam ardhur nga aeroporti i Rinasit kam qenë për një vizitë në Berlin, për takime në Bundestang. PL ka qenë, është dhe do jetë në çdo protestë opozitare, e bindur se kjo është e vetmja rrugë që zëri i qytetarëve të dëgjohet, por edhe të triumfojë. Pa asnjë diskutim, ish-kryetari i bashkisë së Tiranës, do të vijë shumë shpejt dita që, do të duhet ta shohë bashkinë nga jashtë", tha Meta.

Protesta para Kuvendit e thirrur nga Rithemelimi pas publikimit të emisionit të Rai 3, nuk zgjati më tepër se dy orë edhe pse ishte paramenduar 5 orë. Në pamjet me dron që Report Tv solli, duket që pjesmarrja ishte e pakët. Përveçse kaosit me tymin e zi të gomave që militantët dogjën, dhe kaosit të një grupi njerëzisht, Argita Berisha me bluzën “Fre Berisha”, tregoi arsyen e kësaj proteste.

S.G/SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

UNESCO: Shqipëria të shmangë me çdo kusht menaxhimin e fragmentarizuar të Butrintit

UNESCO: Shqipëria të shmangë me çdo kusht menaxhimin e fragmentarizuar të Butrintit