Asnjë viktimë dhe 148 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Foto ilustruese

Gjatë 24 orëve të fundit, në Kosovë nuk është shënuar asnjë viktimë nga COVID-19, ndërkohë që janë shënuar 148 raste të reja.

Rastet pozitive janë regjistruar në: Prishtinë 66 raste, Gjilan 14 raste Mitrovicë 14 raste, Fushë Kosovë 10 raste, Deçan 6 raste, Drenas 6 raste, Pejë 6 raste, Prizren 5 raste, Vushtrri 5 raste, Lipjan 4 raste, Ferizaj 2 raste, Shtime 2 raste, Skenderaj 2 raste, Viti 2 raste dhe me nga një rast Kamenicë, Malishevë, Novobërdë dhe Podujevë.

Ministria e Shëndetësisë apelon tek qytetarët të tregojnë kujdes, të shmangin vendet ku ka grumbullime masive, të mbajnë maskë si dhe të respektojnë distancën fizike me qëllim shkëputjen e zinxhirit të infeksionit.

S.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Covid-19, a e përballojmë dot një mbyllje të dytë?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

'Tërmet, tërmet'...shikoni sa të forta kanë qenë lëkundjet në Turqi (VIDEO)