Asnjë viktimë nga COVID në vend, regjistrohen 15 qytetarë të infektuar në 24 orë

Asnjë viktimë nga COVID në vend, regjistrohen 15 qytetarë të infektuar në 24 orë

TIRANË- Si rezultat i 650 testimeve, në 24 orët e fundit në vendin tonë janë regjistruar 15 qytetarë të infektuar me korornavirus. Fatmirësisht nuk është shënuar asnjë viktimë nga COVID-19.

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se infeksionet e reja janë identifikuar në këto bashki:

9 në Tiranë, nga 2 qytetarë në Fier, Berat, nga 1 qytetar në Divjakë, Sarandë.

Aktualisht janë 297 pacientë aktivë me COVID-19 në të gjithë vendin. Në spitalin COVID-3 po marrin trajtim 8 pacientë. Në 24 orë Janë shëruar 84 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 270.742 që nga fillimi i epidemisë.

Ministria e Shëndetësisë i bën apel qytetarëve të vaksinohen sa më parë, për të mbrojtur veten dhe shëndetin e të tjerëve.

Statistika (19 Prill 2022) 

Raste të reja ditore          15
Të shëruar në 24 orë       84
Të shtruar në spitale         8
Humbje jete në 24 orë      0
Testime ditore                 650 

Testime totale               1,794,631
Raste pozitive                  274,535
Raste të shëruara            270,742
Raste Aktive                         297
Humbje jete                        3,496 

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve: 

Tiranë           192
Fier                 21
Vlorë               18
Berat               18
Korçë              14
Elbasan           13
Shkodër          11
Gjirokastër      5
Durrës              3
Kukës               2

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Reforma territoriale, mendoni se ndarja aktuale në 61 bashki është në rregull?×

Lajmi i fundit

Rikthehen në detyrë prokurorët e SPAK, Elvin Gokaj dhe Alfred Shehu! Gjykata e Lartë rrëzoi vendimin e Apelit Administrativ që i pezulloi

Rikthehen në detyrë prokurorët e SPAK, Elvin Gokaj dhe Alfred Shehu! Gjykata e Lartë rrëzoi vendimin e Apelit Administrativ që i pezulloi