POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Atalanta i'a del mbanë ndaj "Zonjës së Vjetër"

pamje nga sfida Atalanta Juventus

E cilësuar prej vitesh si një nga ekipet më të mira të Serisë A, Juventus ëshët mposhtur mbrëmjen e djeshme nga Atalanta me rezultatin e thellë 3-0.

Juventus e humbi rastin për të fituar kupën e Italsë pasi u eleminuanga ky kompeticion                         

Ekipi vendas shënoi dy herë në pjesën e parë përmes Timothy Castagne dhe Duvan Zapata.Ata vendosën një formacion të fortë fillestar të mërkurën, me Cristiano Ronaldo duke filluar së bashku me Paulo Dybalapor nuk mjaftoji ndaj Atalantës.

Goli I tretë dhe që vulosi ndeshjen erdhi nga Zapata I cili I dha fund ëndrrës të tifozëve të juventusit për të fituar kupën e Italisë.

Al.Çe/er.k./Shqiptarja.com
Komento