Atentati ndaj 31-vjeçarit në Durrës, reagon policia

Atentati ndaj 31-vjeçarit në Durrës, reagon policia

1650106992_Sequence03.00002512.Still021.jpg

Policia jep njoftimin zyrtar për atentatin ndaj Orland Paplekajt, djali i efektivit të policisë së Rendit në Durrës, Prel Paplekajt.

‘Në rrugën dytësore Xhafzotaj –Shijak, rreth orës 12:10, nga një automjet tip “Golf”, është qëlluar me armë zjarri në drejtim të automjetit tip “Kamionçinë”, që drejtohej nga shtetasi O. P. Si pasojë e të shtënave nuk ka persona të lënduar. Drejtuesi i kamionçinës ka humbur kontrollin mbi drejtimin e mjetit dhe për pasojë mjeti ka dalë nga rruga, por pa pësuar dëmtime fizike drejtuesi i mjetit.

Shërbimet e Policisë kanë shkuar menjëherë në vendngjarje, kanë ngritur pika kontrolli në të gjitha rrugët kryesore e dytësore, si dhe kanë rrethuar zonën. Vijon krehja e saj për kapjen e autorëve. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe nën drejtoim e Prokurorisë vijon puna për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes, si dhe për identifikimin e autorëve.’- njofton policia.


Lajmi kryesor:

Atentat ish-efektivit të policisë në Durrës, qëllohet teksa po shpërndante bombola gazi me kamionçinën e tij! Shpëton pa lëndime! Zbardhet dëshmia: Kuptova që po më ndiqnin, manovrova! S’kam konflikte


M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Dëshmia e Xhaferr Kananit, që sfidoi regjimin komunist: Në Degën e Brendshme të Shkodrës, u paraqita si major i Sigurimit, i dërguar me shërbim nga Kadri Hazbiu

Dëshmia e Xhaferr Kananit, që sfidoi regjimin komunist: Në Degën e Brendshme të Shkodrës, u paraqita si major i Sigurimit, i dërguar me shërbim nga Kadri Hazbiu