Atentati ndaj prokurorit Ndoja, kërkohet arrest me burg për Redjan Rrajën

Atentati ndaj prokurorit Ndoja, kërkohet arrest me burg për Redjan Rrajën


Nesër në orën 14:00, do të jepet masa e sigurisë për Redjan Rraja, 34-vjeçari nga Nikla e Fushë-Krujës, i cili u arrestua dy netë më parë si një nga autorët e dyshuar në atentatin ndaj prokurorit të Durrësit, Arjan Ndoja,

Ndaj tij rëndon akuza për veprat penale 'vrasje të funksionarëve publik', 'vrasje e mbetur në tentativë' e 'armëmbajtje pa leje'. Për Redjan Rrajën kërkohet masa e arrestit me burg për akuzat e mësipërme.

Redjan Rraja është kushëriri i deputetit socialist, Rrahman Rraja. Ai u arrestua në Shkodër, në pikën kufitare, në tentativë për tu larguar drejt Malit të Zi.
 


Lajmi kryesor:

Atentati ndaj prokurorit/ U zbulua nga gjurmët e gishtërinjve, arrestohet kushëriri i deputetit të PS!


  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi kërkon që Greqia të heqë ligjin e luftës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Gazetari Dervishi: Berisha dhe Meta po orientojnë elektoratin kundër SPAK, vepër penale! Krashi: Dumani, shërbëtor i shkëlqyer publik

Gazetari Dervishi: Berisha dhe Meta po orientojnë elektoratin kundër SPAK, vepër penale! Krashi: Dumani, shërbëtor i shkëlqyer publik