Atentati në Lushnje, makina e djegur e autorëve ishte me targa italiane, brenda saj u gjet një kallashnikov

Detaje të reja janë zbardhur nga atentati i ndodhur në Lushnje mbrëmjen e djeshme, ku mbeti i vrarë pronari i lokalit 'Pedonale', Bledar Muça.  Mjeti i autorëve u gjet nga policia i djegur poshtë urës së Rrogozhinës dhe brenda saj ka qenë edhe një kallashnikov, që mendohet se është arma me të cilën u ekzekutua Muça dhe u plagosën 5 persona të tjerë.

Mjeti i djegur tip 'Golf 5' e përdorur nga autorët ishte me targa italiane.


Lajmi kryesor:

Vrasja e dhëndrit të anëtarit të bandës 'Hakmarrjes për Drejtësi', autorët e mbajtën në vëzhgim për 1 javë! Gjendet dhe një tjetër kallashnikov në makinën e vjedhur! Shoqërohen 2 persona si të përfshirë në ekzekutim


I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të ndalohen filmat shqiptarë të prodhuar gjatë periudhës komuniste?×

Lajmi i fundit

John

Ekskluzive/ Bëri burg për gjobëvënie, ish bodigardi i Berishës dhe Shkëlzenit bëhet avokat, tentoi të blinte gjakun e Hekuran Dedës pas 21 Janarit