Atentati te Don Bosko në Tiranë, identifikohet viktima! 5 të plagosur, vajza 10-vjeçare u lëndua nga ciflat e xhamave (EMRAT)

Viktima është Mimoza Paja ndërsa të plagosur janë 5 persona. Të plagosur kanë mbetur, Sahit Murati, Astrit Meraj,  Emanule Sala,  Ermir Bejuku dhe Genc Shohalli

“Tiranë/Informacion paraprak

Më datë 12.03.2023, rreth orës 21:05, në rrugën "Ananstas Shundi", në lokalin në pronësi të shtetasit F. M., në rrethana ende të paqarta,  nga persona ende të paidentifikuar, është qëlluar me armë zjarri.

Si pasojë ka humbur jetën shtetasja Mimoza Paja, rreth 60 vjeçe, banakierja e lokalit, si dhe janë plagosur shtetasit S. M., 50 vjeç, A. M.,42 vjeç, E. S., 47 vjeç, E. B., 45 vjeç, G. Sh., 55 vjeç, të cilët ndodhen nën kujdesin e mjekëve.

Gjithashtu është lënduar në dorë nga ciflat e xhamave, një e mitur 10-vjeçare.

Për hetimin e kësaj ngjarjeje është ngritur një grup i posaçëm hetimor dhe nën drejtimin e Prokurorisë vijon puna intensive për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes, sekuestrimin e provave që do të shërbejnë për zbardhjen e ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorëve.

Ndërkohë janë ngritur pika kontrolli në bashkëpunim me Drejtoritë Vendore të Policisë Durrës, Elbasan, Lezhë e Dibër.

Shërbimet e Policisë po vijojnë kontrollet në gjithë territorin ku dyshohet që mund të kenë lëvizur ose ku mund të fshihen autorët.”- thuhet në njoftimin e policisë.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 21:05, është qëlluar me armë zjarri nga persona të paidentifikuar. Si pasojë e të shtënave ka mbetur e vrarë Mimoza Paja dhe janë plagosur 5 persona të tjerë që ndodhen në spital jashtë rrezikut

“Ka mbetur një vazjë 10 vjeç ë mitur.

Ndërsa Alket Shatro Zv drejtori i DVP Tiranë, konfirmoi se viktima ishte banakjere dhe se ngjarja ndodhi në një lokal në pronësi të Fatjon Muratit. 

Po është e vërtetë, lokali është në proinarësi të një personi me precedent kriminal. Të shtënat ishin nga jashtë lokali. Nuk na rezulton të ketë pasur kundërpërgjigje për të shtënat. Nuk është plagosur personi që kishe në disponim lokalin.”- tha Alket Shatro.


Lajmi kryesor:

Atentat Fatjon Muratit në biznesin e tij në Tiranë, miku i Endrit Dokles s'ishte aty! Qëllohet drejt lokalit, vdes banakierja, 6 të plagosur


G.MO/LR/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?×

Lajmi i fundit

Baton Haxhiu gënjeu, në SPAK ishte pyetur për Ilir Metën, në maj deklaroi se kishte shkuar për intervistë

Baton Haxhiu gënjeu, në SPAK ishte pyetur për Ilir Metën, në maj deklaroi se kishte shkuar për intervistë