Australia sanksionon 110 politikanë rusë dhe separatistë

Australia sanksionon 110 politikanë rusë dhe separatistë

Australia ka vendosur sanksione ndaj 76 politikanëve të tjerë rusë dhe 34 zyrtarëve të qeverisë 'kukull' të instaluar në rajonet separatiste Donetsk dhe Lugansk të Ukrainës. Ministri i Jashtëm Australian Marise Payne tha sot. "Këta individë kanë shkelur sovranitetin dhe integritetin territorial përmes pohimit të autoritetit të tyre qeveritar mbi zonat e Ukrainës pa autorizimin e qeverisë së Kievit," tha Payne.


Lajmi kryesor:

Kremlini: Morëm fabrikën e çelikut, e mohon Kievi! Rusia: 3 ditë armëpushim në Azovstal, të evakuohen civilët! Shpërthime në Kiev e disa qytete


M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

BE: Marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për targat nuk ka afate kohore

BE: Marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për targat nuk ka afate kohore