Autobusi del nga rruga dhe përfundon brenda dyqanit në Londër, plagosen 19 persona

19 persona kanë mbetur të plagosur, pasi një autobus publik në Londër u përplas me një dyqan. Sipas një dëshmitari dyshohet se shoferi humbi kontrollin e mjetit dhe doli nga rruga në The Broadway në Highams Park, pasi nuk i punonin frenat.

I lënduar ka mbetur edhe shoferi, i cili ka shpëtuar me ndihmën e zjarrfikësve. Një zëdhënës i ambulancës në Londër tha se pesë persona ishin dërguar në spital, dy të rritur dhe tre fëmijë.

Ndërkohë të tjerët janë trajtuar në vendngjarje, tha Shërbimi i Ambulancës në Londër.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si e organizoi Shqipëria finalen e Conference League?×

Lajmi i fundit

John

U plagos në këmbë me armë zjarri, 11-vjeçari niset me helikopter drejt Tiranës