Automatikë, snajper, granata, mitraloza e makina të blinduara, dalin pamjet nga banesa e kthyer në arsenal armësh

 

Një banesë e braktisur e kthyer në një arsenal të vërtetë armësh. Këto janë pamjet që vijnë nga brenda banesës ku kapën automatikë, snajper, granata e makina të blinduara. Polica ka vënë në pranga 62-vjeçarin Kujtim Çaushi dhe ka shpallur në kërkim Erlind Çaushin, djalin e tij.

Konkretisht policia gjeti në banesë:

– 2 granta hedhëse të lehta kundra tank
– 2 mitraloza të lehtë
– 1 automatik ak-47
– 1 snajper me dylbi
– 2 silenciator
– 9 granata të llojeve të ndryshme
– sasi e konsiderueshme municioni luftarak
– 3 automjete, njëri prej tyre i blinduar
– 3 motora pa targa
– 1 jet ski
– 4 palë targa automjetesh shqiptare dhe të huaja
– 1 paruke
– 2 fenelina policie


Lajmi kryesor:

Gjithçka që duhet për të kryer atentat! Zbulohet depo armësh në Kodër Mëzez, mitraloza, snajper e makina të blinduara! Pranga 62-vjeçarit, në kërkim i biri


SI.E./LR/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se vendosja e fashës 800 kWh do të sjellë kursim të energjisë?×

Lajmi i fundit

Transaksione kolosale cash, zbulohet dosja 'Martinaj' për pastrim parash

Transaksione kolosale cash, zbulohet dosja 'Martinaj' për pastrim parash