Avioni i nisur nga Roma për në Tel Aviv ulet në Kajro

Avioni i nisur nga Roma për në Tel Aviv ulet në Kajro

1713047764_eryjtrjytrjytryj.JPG

Një aeroplan i kompanisë greke Bluebird Airways, i cili u largua nga Roma Fiumicino në orën 19:55 dhe u nis për në Tel Aviv, u ul në Kajro pas lëshimit të dronëve nga Irani drejt Izraelit. Sipas asaj që mësojmë, nuk do të ishte i vetmi fluturim drejt Izraelit që do të ishte riplanifikuar në aeroporte të tjera.


Lajmi kryesor:

Lufta/ Irani sulmon Izraelin me 200 dronë, shumica goditen në ajër! Franca dhe SHBA afrojnë avionët luftarakë


K.M/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

FOTO/ Zhongleri Fabian Duro mahnit tifozët skocezë në Gjermani

FOTO/ Zhongleri Fabian Duro mahnit tifozët skocezë në Gjermani